בלוג

בדוק את העדכונים בשור הנדל

מתווך/יועץ נדל"ן – עזרה וחסכון.. או בזבוז כסף?!

שלום רב, חברים ולקוחות יקרים,

מה שלומכם?

שמתי לב שמאוד מעניינת אתכם השאלה הבאה: למה צריך בכלל מתווך?

יש לא מעט (לשמחתי גם לא הרבה ?) אנשים שמנסים לחסוך כסף ובוחרים למצוא משרד לבד.

קודם כל אני חושב שהרצון לחסוך ולהיות יעיל, זה טוב מאוד. אנו חייבים להיות יעילים אחרת לא נשרוד ובטוח לא נצליח. אני רק רוצה שנקדיש מחשבה ביחד, האם זה באמת חסכוני ויעיל? אני למדתי שלפעמים אנו מנסים להיות יעלים ולחסוך איפה שלא צריך ולבסוף מפסידים זמן , כסף ומשאבים, ולבסוף מתפשרים על עסקה לא טובה ומספקת , שלא נדבר על טעויות גדולות ואפילו נפילות בגלל הרצון לחסוך.


אולי אני אפתיע אתכם, אבל קודם כל בואו נתחיל בזה שגם אני לא אוהב מתווכים ?, באמת אבל. אני מהנדס אלקטרוניקה ולא הייתי קשור לתחום הזה עד לפני 2011 ולא אהבתי מתווכים כבר מאז. לכן, אני רוצה להמליץ לכם – אל תעבדו עם "מתווכים" , אלא תעבדו אך ורק עם "יועצים" בתחום הנדל"ן. אני מבין שזה לא ברור ואני אנסה להסביר.כאשר בא אלי לקוח, אני לא רץ למכור ולא לשכנע אותו לרכוש את מה שיש לי. אני רוצה להבין קודם כל מה הבעיה של הלקוח, מה המטרה שלו, מה לקוח רוצה ומה חשוב לו. אני לא רץ למכור לו משרד, כי אז באמת לא מעניין אותנו כלום, מעניין לעשות עסקה ,לקבל דמי תווך וזה הכול.

עלינו לשנות את הסדר. נשים בראש הפירמידה את הלקוח. אנו חייבים להיות "יועצים" אשר חושבים ביחד, עושים אנליזה של בעיה/מטרה ומחפשים פתרון קונספטואלי ואופטימלי  ללקוח שבא לקבל עזרה. סליחה שאני אומר את זה, אבל יש הרבה אנשים שלא יודעים מה נכון לכם כלקוחות ,אתם זקוקים לתשומת לב ורצון לעזור. הלקוחות זקוקים לידע ומקצועיות שיש ליועץ.

לכן – אתם לא צריכים "מתווכים" שמוכרים לכם מה שיש להם ולפעמים בלי קשר למה שאתם באמת צריכים. אתם צריכים "יועצים" בתחום הנדל"ן. אלה שבאמת חשוב להם לדעת מה אתם מחפשים ומה מתאים לכם. אלה שרוצים להיות אתכם 20-30 שנה ולכן לא יכולים למכור משהו לא מתאים או לא טוב. אתם ביחד עד הפנסיה וכל טעות או שקר שמסתירים יכול לפגוע.

יש לי מיליון דוגמאות על מה קורה כאשר מנסים לחסוך כסף על "יועץ" ויש לי גם הרבה דוגמאות מה קורה כאשר עובדים עם "מתווך" ולא עם "יועץ" נדל"ן טוב. הינה רק כמה מהם:

 • קודם כל יש הרבה מאוד דוגמאות של לקוחות ששכרו משרדים לבד ושילמו מחיר גבוה יותר, שבסוף יצא יקר יותר מאשר שהיו סוגרים עם "יועץ" כולל שכ"ט של "יועץ".
 • ישנם הרבה שוכרים שהבעלים אמרו להם (גם בלי כוונה) שארנונה ודמי הניהול נמוכים יותר מאשר באמת) ולקוחות חתמו ורק אחרי זה הבינו מה נכון ואם היו יודעים, לא היו סוגרים בכלל.
 • יש הרבה לקוחות שלא קיבלו תקשורת במשרדים חדשים ושילמו לבד הרבה כסף לזה. כאשר אם היו עובדים נכון עם יועץ, זה לא היה קורה.
 • יש גם הרבה מאוד בעלי נכסים שמנסים להשכיר או למכור לבד, ואז: או מוכרים/משכירים זול, או עושים את זה הרבה יותר מאוחר מאשר היו עושים את זה עם "יועץ" ובסוף יוצא שמפסידים/משלמים פי 2-3 מאשר אם היו עובדים עם "יועץ" נדל"ן טוב.
 • ברכישה יש הרבה רוכשים שחסכו על "יועץ" וקנו משרדים מאוד בעייתיים עם 40% שטח בלי חלון וכו' וכעת לא מצליחים להשכיר ולמכור את זה. זאת דוגמה כאשר מפסידים 1,000,000 ₪ כאשר חסכו 30,000 ₪ ליועץ נדל"ן טוב שהיה מסביר את זה והיה חוסך מיליון ₪ והרבה מאוד עצבים ובזבוז זמן.
 • יש הרבה רוכשים שחסכו ורכשו משרדים עם כניסה לא טובה ויחס ברוטו לא טוב. קשה לדעת את זה לבד, לא ניתן לדעת הכול. מה לעשות… ולכן בכל תחום נכנסים רק עם המומחים ולא לבד.
 • יש הרבה רוכשים שלא ידעו לבדוק האם חילקו להם שטח נכון והאם יש אישור לזה. הבטיחו להם "מתווכים" רישום מסודר, כאשר "יועץ" היה יודע שזה לא יקרה והיה מסביר את זה ולא מוכר בשקר. אני חושב שחייבים להגיד את האמת או לפחות לא להתחייב על מה שלא יודעים בוודאות. מסכימים?
 • יש הרבה אנשים שרכשו משרדים וחסכו על "יועץ" ולא ידעו שמרפסת גדולה זה בעיה רצינית כי יש עליה ארנונה וגם במחירה זה יכול להפריע מאוד. אנשים לא צריכים יותר מ10-20-30 מ"ר מרפסת בדרך כלל.

ועכשיו כמה דוגמאות על לקוחות שעבדו עם "מתווך" ולא עם "יועץ" ועשו עסקאות לא טובות:

 • יש לי מוכר שקנה שטח שאסור היה לרכוש, שטח שלא ניתן לחלוקת פנים טובה ונוחה. זה משרד נכה לכל החיים וקשה או כמעט בלתי אפשרי למכור אותו עכשיו.
 • יש אנשים שרכשו משרד קטן עם ממ"ק גדול, כי ה"מתווך" סיפר שזה לא בעיה והכול יהיה מושכר. זה לא קרה ועכשיו לקוח לחוץ ומנסה למכור את היחידה הזאת אפילו עם הפסד. קונים ממ"ק, זה בסדר, אבל לשימוש או עם משרד גדול יותר ורצוי גם בחצי מחיר ממחיר של מ"ר של משרד רגיל.
 • יש לי מוכר שחיפש הרבה זמן משרד. נפגש עם "מתווכים" ועם "יועצים" ובסוף בחר משרד מ"מתווך" אשר הציע משרד בבניין ישן ומאוד לא יעיל מבחינת דמי ניהול וכו'. "המתווך" לא הסביר שכיום רכישת משרד בבניין ישן, מאוד מסוכנת. במיוחד שמחיר לא היה חצי ממחיר של משרד במגדל יוקרה. משקיע חסך אולי 20-30%, אבל קיבל משרד בבניין שאולי לא יצליח להשכיר או להשכיר במחיר זול מאוד. כיום כולם עוברים למשרדים במגדלי יוקרה, כי ד"נ יותר זולים וכייף אחר לגמרי. תנאים, יופי, הרגשה וכו'.. "המתווך" לא הסביר את זה, אלא מכר ובהצלחה, כי הוא "מתווך" ולא מעניין אותו מה יהיה עם הנכס מחר. זה קורה כי "המתווך" לא תכנן לטפל בו שנים ולהיות אחראי על עתיד העסקה. חשוב אבל לציין מצד שני – שיכול להיות ש"מתווך" הסביר הכול כמו שאני כותב ומסביר כאן הכול, אבל  לקוח החליט שזה נכון בכל מקרה ורכש. גם זה יכול להיות. במקרה זה אני מבקש סליחה ואז "מתווך" זה לא "מתווך" אלא "יועץ" נדל"ן טוב.
 • יש מאות לקוחות שחסכו על יועץ או קנו עם "מתווך" שמכר והלך. ואז רוכשים חילקו מעטפת ובחרו תכנון וגמר כזה שכאשר ראיתי את זה, רציתי לבכות. איך אפשר להרוס את כל הפנסיה, מיליונים שעבדו קשה מאוד בשבילם?! זה הזוי וכואב לי הלב לראות את זה. כאשר אני מוכר להשקעה, אני קובע איך לחלק בפנים ואיזה גמר לבחור, כי אני משווק ואני אחראי ואני בדיוק יודע מה צריך. ומי שלא מסכים (כי נכס בסוף לא שלי, אלא של משקיע שרכש ?) בונה לבד ואני כבר לא אחראי על תוצאה. וכאשר עושים מה שאני אומר, אני אחראי על התוצאה ועושה הכול בשביל להצליח ולעבוד עם לקוח עוד הרבה שנים ולעזור לו. ואתם יודעים מה מעניין? ב90% מהמקרים, משרדים האלה שחילקו ובנו לבד לי להתייעץ עם "יועץ", לא מוצלחים או הרבה פחות מוצלחים ומשכירים אותם בזול יותר ו/או הרבה מאוד זמן.
 • ויש עוד ועוד דוגמאות… של "חסכון" ועבודה לא נכונה עם האנשים הלא נכונים.דוגמה נוספת מאוד מעניינת מהחיים. יש "מתווכים" שהם אנשים נחמדים שקונים משרדים גדולים יחסית ומחלקים למשרדים קטנים מאוד כמו 20-30 מ"ר שבהדרה לא מוכנים לרשום כתת חלקה. הרעיון הוא טוב ורוצים להביא עסקאות קטנות מאוד עד כ400,000 ₪ ללקוחות שאין להם הרבה. יש רק שתי בעיות קריטיות שלא חשבו או לא מעניין למתווכים האלה מה יהיה עם אנשים שרכשו מכסף אחרון שלהם:
  • זאת "מושה" שבין 5-7-10 אנשים עם מטבח אחד וחלוקת מונים לא ברורה (או בכלל לא קיימת אני מפחד). מהרגשה שלי זה יכול להביא רק סקנדל אחד גדול!!
  • ודבר שני – זה שהבטיחו לאנשים שישכירו בקלות ומהר ב 3,000-3,500 ₪ לחודש. כאשר מניסיון שלי,  בדיוק על כזה משרד, זה יכול לקחת חצי שנה להשכירה וגם המחיר יהיה פי 2 נמוך יותר מי מה שהובטח. אני את האמת לא חושב שכל הרעיון הזה בא במטרה לעבוד על אנשים ולשרוף כסף אחרון שיש להם. אני חושב שלא בדקו הכול ולא חשבו על הכול, כי לא מעניין ולא חשוב ל"מתווכים" שארגנו את זה מה יהיה עם אנשים האלה. אז מקסימום זאת תהיה עסקה חד פעמית עם אנשים האלה. ובעיקרון הרוויחו וימשיכו הלאה. כך עובדים "מתווכים", ולא "יועצים".

 

אני למשל, בחיים לא אמכור ללקוח משרד שאני לא חושב שהוא צריך אותו ומבין כל מה שזה אומר. פשוט לא אמכור. אני מאמין מאוד באמינות ואחראיות, אחרת שום עסקה לא תעבוד. גם אם יש אנשים שלא יאמינו שאני אוהב את הלקוחות ודואג להם, אני אגיד שאני דואג לעצמי. אם אני עובד מקצועי, אמין וממוקד, אני אצליח יותר ,ארוויח יותר ואהנה מכל זה הרבה יותר. יש לי תיאוריה שלמה על אגואיזם טוב (לצערי התברר שאני לא הראשון שהמצאתי את זה) ואני אספר לכם על זה בספר שלי שיצא לאור עוד כמה חודשים, אני מקווה ?

אנו גם לא נמכור משרד שאני חושב שהוא לא טוב ולא מתאים ללקוח. אולי זה נראה הזוי ולא מתאים ל"מתווך" ישראלי, אבל זה כך. וכל מי שמכיר אותי, יודע את זה.

חברים יקרים שלי, אל תבואו מיד לראות נכסים למען לרכוש ולשכור מפני שזה בזבוז זמן של כולם בדרך כלל. יש מיליון פרטים שאתם צריכים לדעת לפני כן. ויותר מזה, יש תמיד "יועץ" אשר רוצה לעזור לכם. הוא קודם כל ינסה להבין מה אתם באמת צריכים ולא ינסה להכניס משהו ומהר. ואתם יודעים מה? אני ראיתי ולמדתי שבחיים אנשים חכמים יודעים שהם לא יודעים הכול ולא יכולים לדעת הכול ולכן הם צריכים ללמוד ולשאול וללמוד מהמומחה בתחום. זה קשור לכל דבר.

 • אני לא בונה בית בלי מעצב בית, ולכם ממליץ.
 • אני לא מחליט על הצעה אחת, עד שלא אראה כמה, ולכם ממליץ
 • אני לא לוקח איש לעבודה בלי המלצות או בלי להכיר את איש הרבה זמן, ולכם ממליץ
 • אני לא קונה רכב בלי להתייעץ עם חברים ועם מומחים בתחום, ולכם ממליץ
 • אני לא רוכש מזרן וריהוט בלי להתייעץ עם כמה מומחים, ולכם ממליץ וכו'.

רק אנשים "לא חכמים מדי" חושבים שהם יודעים הכול ובאים רק לראות ולסגור.

אני בקריירה שלי ראיתי מאות ואולי אלפי לקוחות. זה מדהים לראות שכאשר באים וחושבים ביחד על מה לקוחות צריכים, פתאום רואים שלא יודעים בדיוק מה צריך וצריך לחשוב ואולי לשנות כוון. ואז בהרבה מקרים מבינים שפתרון אחר הוא הכי טוב ונכון ללקוחות ולא מה שבאו לחפש ולרכוש. אני אתן לכם עוד דוגמא, שהיא דוגמא קלאסית. כמו מה שנראה פשוט, יכול להיות מורכב ולהפך.

הרבה אנשים  – גם "מתווכים" וגם לקוחות-משקיעים יודעים שלהשקעה טובה צריך תשואה טובה. נכון? יש משקיעים מתקדמים עוד יותר שרוצים תשואה פלוס-מינוס מובטחת לכמה שנים טובות – 3-5 שנים וגם רצוי שלקוח יהיה טוב (סוג "אאא" או לפחות חברה רצינית).

הכול בסדר עם הדרישה ונראה שלא שכחנו כלום והולכים לעשות עסקה טובה, נכון? אבל מתברר שזה לא בדיוק כך. קודם כל, יכול להיות מצב שמחיר שכירות הוא גבוה מדי וזה יכול לקרות מכמה סיבות – או ששכרו יקר וזה לא מחיר של השוק של היום או בכוונה העלו מחיר של השכירות (יש כמה דרכים.. אחד מהם זה לתת גרייס כמה חודשים ואז מעלים מחיר של שכירות). ואז מי שלא בדק ולא מבין, לא יראה שהמחיר ממוצע אמיתי הרבה יותר נמוך. וזה לא הכול!! חייבים לעשות אנליזה למצב של הנכס. יכול להיות שסגרו לפני כמה שנים והבניין היה מבוקש ובסדר ועוד כמה שנים יכול להיות שלא נתקרב למחיר שיש לנו בחוזה בזמן הרכישה. ואז עוד הפעם – עשינו עסקה לא טובה. זה פשוט וידוע כי "יועץ" שמבין ועוזר ללקוח לא ייתן לעשות טעות ולא ימכור נכס זה. אולי זה נראה ברור ולא מורכב… אבל מניסיון הרבה משקיעים גם מנוסים לא עושים כל הבדיקות האלה.

ועצוב מאוד שללקוח שלא היה מוכן ללמוד וחושב שיודע הכול, כמעט ולא ניתן לעזור כמו שהיינו רוצים לעזור.

לקוח פתוח וחכם (ונחמד) שמוכן לשמוע וללמוד, שמגיע ודן על המטרה ועל האופציות ורק אז מקבל מסקנה על כיוון העבודה ,הוא הלקוח האולטימטיבי שמצליח הכי הרבה.

מעניין שבחלק מן המקרים האלה, אנשים בכלל לא הולכים לראות משרדים כי אנחנו הבנו מה הם צריכים. אנו מבינים אז שהכי מתאים  נכס בפרויקט עתידי בכלל. אז אנו רואים הכול על הנייר ולא הולכים לשום מקום. רואים מספרים ותנאים ומתקדמים לעסקה נכונה ומתאימה ביות ללקוח.

זה מה שאני חושב וכך נכון לעבוד בשביל להצליח.

לכן חייבים לחשוב ולהתייעץ מצד אחד. מצד שני לא צריכים "מתווכים", צריכים "יועצים" – אמינים ומקצועיים. רצוי עם ניסיון באזור, המלצות והיסטוריה טובה.

עוד דבר חשוב שצריך לדעת ולזכור.

חשוב מאוד למצוא יועץ נדל"ן שמלווה גם אחרי חתימת החוזה. אם זאת מעטפת – אז בבחירת אדריכל, בחלוקה נכונה, בבחירת יועצים ובחירת קבלן, החלטה על בחירת חומרים ורמת גימור וכו'.

"מתווך" רגיל לא ילווה אתכם ו"יועץ" טוב  – בחלט כן.

ברור שאף אחד לא חייב ללוות שנים לקוח שרכש משרד, אבל תעבדו עם אלה שלא חושבים כך ומוכנים להיות אתכם כמה שצריך ויכולים לעזור וללוות בכל השלבים החשובים בדרך להשקעה או השכרת משרד בצורה נכונה והרבה שנים.

ועוד טיפ קטן – "יועצים" הכי טובים בנדל"ן זה "יועצים" שבעצמם קונים מה שמציעים לכם. זה הכי נכון וקלאסי ורק מוכיח ידע והבנה ויכולת לעזור ולהביא עסקה הכי טובה עבורכם.

אני למשל קונה משרדים ויש לי כבר 6 במתחם BBC ואני עושה את העסקאות האלה עם החברים והלקוחות שלי. כך צריך לעבוד ?

כעת בואו נסכם דברים שדיברנו עליהם במאמר הזה ונראה סופית האם בכלל צריך "מתווך"/"יועץ" נדל"ן.

האמת ראינו עכשיו המון סיבות ודוגמאות למה נכון לעבוד עם "יועץ" נדל"ן טוב ולמה לא טוב לעבוד בלי. אתם מכירים פתגם שאומר "הקמצן משלם פעמיים!"? זה בדיוק המקרה וכאן הסיכום של הסיבות למה נכון לעבוד עם "יועץ" נדל"ן טוב ולא לחסוך על זה כסף:

יש הרבה סיבות למה נכון לעבוד בנדל"ן עם יועץ טוב:

1. קודם כל עם יועץ נדל"ן ניתן להתייעץ ולמצוא את הפתרון הכי אופטימאלי למטרה – השקעה או שימוש, וגם בהשכרה.

2. יש הרבה נכסים שלא ניתן לדעת עליהם מבלי לעבוד עם יועצי נדל"ן.

 • זה אומר שמסתכנים מראש ויכולים לא לדעת על משרד הכי טוב בשבילנו בגלל שרצינו לחסוך קצת.

3. אנשים לא תמיד יודעים כמה הון עצמי נדרש, איזה גודל עסקה אפשרי להם ונכון לעשות וכו'. זה קשור לבנקים, זה קשור לשמאים וכו'. הרבה מאוד פרטים שלא הרבה יודעים ומבינים.

 • דוגמא קטנה של עסקה כאשר מתכננים הון עצמי ספציפי וסגרנו עסקה. אז התברר ששמאי העריך את זה יותר נמוך. ולא רק יותר נמוך, אלא יש שני הערכות – אופטימית ופסימית כאילו. בנק משתמש בפסימית יותר. זה אומר לא רק שמאות נמוכה ממחיר הרכישה (שזה בסדר גמור וקורה כמעט תמיד ?) אלא גם בנק הולך להערכה נמוכה עוד יותר. זה אומר שנוכל לקבל פחות מבנק ופתאום צריכים 10-20-30% יותר הון עצמי. הפתעה מעניינת, נכון? וזאת רק דוגמא אחד.
 • אני כבר לא מדבר על מצב שאנשים מחשבים 30% הון עצמי וזה נכון. זה אומר שמעסקה של מיליון ₪ צריך שלוש מאות אלף, אבל שוכחים שיש עוד כ10% נוספים שזה מס רכישה, דמי תווך/יועץ ועו"ד. זה אומר שעוד לפני סיפור של שמאי, צריכים כבר לא 300 אלף, אלא 400 אלף ₪ הון עצמי.

4. חשוב מאוד לבדוק עם יועץ נדל"ן כי ניתן לרכוש נכס מאוד בעייתי ולא ניתן לדעת על זה לבד וזה אומר שניתן לסכן מיליונים רק בגלל שרצינו לחסוך כמה אלפי שקלים. הזוי נכון?

5. אם רוצים לחסוך ולא לבזבז זמן וכסף ומשאבים – תעבדו נכון, תעבדו עם יועץ נדל"ן, כי אפשר לבוא 1-2 פעמים ולראות הכול  ולהחליט.

 • אם באים לבד וקובעים עם בעלים בנפרד – צריך לפעמים לבוא 10-20 פעמים בשביל לראות את כל האופציות שבעלים מפרסמים, בלי לראות כל המשרדים שמשווקים רק יועצי נדל"ן. איזה חסכון זה? זה אומר לעבוד לא חכם ולא לכבד את עצמך, לפי דעתי.
 • אני ממליץ מראש להחליט כיצד נכון לעבוד. כי מה שקורה זה שאנשים מנסים לחסוך – באים 10 פעמים ומבזבזים שבועות לחיפוש. לא מוצאים מה שצריך ובסוף פונים ליועץ בשביל כן למצוא משרד מתאים. אז למה מראש לא לעשות את זה נכון ולחסוך המון זמן ובלגן.

6. עם יועץ נדל"ן ניתן לקבל מחיר יותר טוב מאשר במו"מ ישיר עם הבעלים. זה ברור וקורה כמעט תמיד. יועץ נדל"ן יודע את המצב האמיתי ומביא עסקה טובה לשתי הצדדים, לכן זה בדיוק מקרה כאשר רצינו לחסוך ונשלם יותר. לכל מו"מ מוצלח חייבים צד שלישי שהוא באמצע בשביל לקבל את התוצאה הטובה ביותר. גם מוכר מרוויח במקרה זה, כי אם הוא עושה מו"מ לבד סיכויו להפסיד את העסקה, היא הרבה יותר גבוהה.

7. עושים חוזים וכו' – מי יכול לדעת את כל הפרטים והטריקים? לכן כל הזמן לומדים.

 • מי יודע שמשרד חדש משכירים בלי תקשורת?! ומספרים לכם שכך זה מקובל. חסכת על מתווך 5,000 ₪ ושילמת 10,000 ₪ יותר על תקשורת שצריך לעשות ולא היית עושה את זה אם היית עובד עם יועץ טוב שמבין ועוזר לשני צדדים לעשות עסקה הוגנת. זאת דוגמא פשוטה אבל מאוד מסבירה את העניין. וגם המשכיר חייב לדעת כיצד נכון לעבוד ולא להפסיד עסקה בגלל שהוא חשב שיכול לחסוך על התקנת קבלים של תקשורת במשרד שלו.

8. ויש עוד, עוד ועוד דוגמאות.

אולי חפרתי קצת על העניין, אבל חשוב לי היה להסביר את העניין ורציתי מזמן לדבר אתכם על זה. ברור שאני אינטרסנט, אבל אני קודם כל בעד עבודה יעילה ונכונה. אנו רוצים ויכולים לעזור לכם, אז למה שלא תשתמשו בזה?

כיום יש לנו המון לקוחות ואנו עוזרים ועובדים יפה מאוד ביחד.  יש המון ידע וניסיון ואנו רוצים להתחלק אתכם ולעזור בתחום של משרדים. 

שיהיה לכולנו שנה טובה, עסקים טובים ויעילים ואנחנו תמיד לשירותכם.

בכבוד רב

אלכסיי מולצ'נוב, מנכ"ל ובעלים

BBC נדל"ן בע"מ – מרכז השיווק של מתחם BBC

03-6965533

052-4448446

office@bbc-nadlan.co.il

www.bbc-nadlan.co.il

https://www.facebook.com/bbcnadlan/

Alexey_for_site

שאלו אותנו! לייעוץ או פרטים נוספים כתבו לנו
שם *אימייל *טלפון אנחנו לא מוסרים את הפרטים שלכם לאף אחד