בלוג

בדוק את העדכונים בשור הנדל

חדשות המתחם BBC

חדשות המתחם  BBC

 

(2018, רבעון 1-2)

 

  •  התפתחות המתחם BBC
מתחם BBC הוא הפנינה הנדל"נית של איזור גוש דן.
מתחם עסקים על שטח נרחב, המתוכנן מראש כמתחם עסקים גדול, נוח ויעיל לחברות/דיירים העובדים במקום.
המתחם צומח ומתפתח בקצב מרשים. כ10 מגדלים גדולים ומודרניים כבר נבנו ועובדים במתחם עם 95-98% תפוסה. יש כאן כל השירותים הנדרשים לעבודה כיפית ויעילה – בנקים, דואר, מסעדות וחנויות. רחובות חדשים, שירותים נוספים כמו גט טקסי מתחנת הרכבת בני ברק למגדלי בסר 3-4 עוד.
בעתיד במתחם מתוכננות להיבנות 2 תחנות של רכבת הקלה, יבנה גם חניון ציבורי ענק וייחודי. רח' הירקון, רח' בר כוכבא יורחבו להקלת התנועה והגישה למקום. אנו נמצאים כעת בשלבי בנייה מתקדמים מאוד של מגדלים מדהימים כגון הכשרת היישוב/סופרין ואלייד נדל"ן. החל ביצוע הפרויקט הגדול ביותר במתחם, של אשטרום ודן.
  • הרכבת הקלה
מהפיכת התחבורה הציבורית מתרחשת עכשיו. גוש דן משנה את פניו וגם מתחם BBC הוא חלק בלתי נפרד מהמהפכה. בנוסף לקו האדום אשר צפוי להיות פעיל כבר בשנת 2021 עם תחנה ליד מכון מור, מתוכננים קוים נוספים, כמו הקו הצהוב.
הקו הרביעי, שיובא לאישור הממשלה עד ינואר 2018, הוא הקו הצהוב, שמתוכנן לשרת את החלק הצפון-מזרחי של המטרופולין: הקו יחבר את הרצליה, רמת השרון והשכונות הצפוניות של העיר תל-אביב עם הערים רמת-גן, בני-ברק, גבעתיים והשכונות הדרומיות והמזרחיות של העיר תל-אביב. אורכו של הקו כ-34 ק"מ והוא מתוכנן לכלול 50 תחנות במפלס הקרקע בלבד.
עם אישור ארבעת הקווים תושלם למעשה מלאכת התכנון של הרכבת הקלה בגוש-דן: אמנם בסך הכול מתוכננים שמונה קווים במערך הסעת ההמונים במטרופולין, אך שלושה מהם (הוורוד, הכחול והכתום) הם קווי אוטובוס מהיר ורב-קיבולת (BRT). כאמור, מלבד ארבעת קווי הרכבת כולל המערך קו אחד נוסף – הקו האדום, שבשנה הקרובה יואצו העבודות להקמתו.
משרדי הממשלה משקיעים זמן רב ותקציבי-עתק בתכנון הרכבת הקלה בגוש דן. על-פי הערכות, עלות התכנון של ארבעת הקווים הנוספים של הרכבת תגיע לכרבע מיליארד שקלים בתקופה של כשלוש שנים וחצי. עלות התכנון של הקו הירוק לבדו נאמדת בכ-108 מיליון שקלים בתקופה של שלוש שנים.
למתחם BBC הקו הרלוונטי ביותר הוא הקו האדום אשר כבר נמצא בעבודה וצפוי להיפתח בשנת 2021.
מתוכננות תחנות ליד מכון מור ותחנת דלק. תחנת הרכבת הקלה תהיה מחוברת למרכז דן שבצומת בן גוריון – ז'בוטינסקי. כך שאנשים מהפריפרייה יוכלו לנסוע בקלות ברכבת ישראל עד לתחנת רכבת מרכז, להחליף לרכבת הקלה ותוך 5 דקות לרדת בתחנה במתחם שלנו ולהגיע למשרדם תוך מספר דקות.
ככל הנראה, מתוכננת תחנה נוספת ליד קניון איילון על קו הצהוב מה שיגדיל את הנגישות של המתחם בתחבורה הציבורית ויהפוך אותו אטרקטיבי אפילו יותר.
  • פיתוח והרחבת הרחובות החשובים במתחם BBC
עיריית בני ברק משקיעה הון עתק בפיתוח תשתיות במתחם, על מנת לאפשר לדיירי המתחם להגיע בקלות למקום. רחוב הירקון שמחבר בין שד' בן גוריון לאם המושבות כבר הורחב. מתוכננת הרחבה נוספת ל-4 נתיבים ובשני כיוונים בתוך מספר חודשים. תכנון פיתוח דומה יש גם ברח' בר כוכבא המחבר בין רח' הירקון לרח' ז'בוטינסקי.
 
  • בניית חניון ציבורי ענק לטובת דיירים ואורחים במתחם בבעלות 100% של עיריית בני ברק
ההחלטה כבר התקבלה והבנייה כבר החלה של חניון תת קרקעי בן 1,200 חניות ב100% בעלות של עריית בני ברק. מדובר בפרויקט ייחודי שלא קיים בשום מתחם עסקים אחר בגוש דן, אשר נותן מענה לצורך אמיתי של הדיירים ושל מבקרים ואורחים במתחם BBC. מצוקת חנייה היא אחת הבעיות הקשות עבור עסקים בגוש דן, והיא צפויה להיות קשה עוד יותר לאחר יישומו של חוק חדש המאפשר רק חניה אחת לכל 230-250 מ"ר ברוטו של נדל"ן.
יש להניח שבקרוב ירשם מחסור בחניות, לכן מומלץ לרכוש כמה שיותר חניות בעת רכישת משרד, כל עוד זה אפשרי. יש להניח כי בעתיד וככל שהמחסור ייגבר, מחיר החניות רק יעלה.
  • מסעדות, חנויות, בנקים ודואר
מתחם BBC הוא עיר שלמה שיש בה הכל. כל מה שנדרש לאיכות החיים של עשרות אלפי דיירי המתחם.
כמעט לכל הבנקים יש כאן סניפים, יש סניף דואר, מגוון מסעדות ובתי קפה וחנויות לכל מטרה.
נוח מאוד לעסקים – לא צריך לנסוע רחוק ולבזבז זמן רב בשביל לתפעל עסק. קפיצה קטנה למטה ואתם בבנק או בדואר, רוכשים ציוד בחנות למוצרי משרד או משלימים קניות נחוצות.
במתחם מגוון רחב של מסעדות: איטלקית, אסיאתית, יפנית, ישראלית, בשרים, בריאות, בתי קפה של הרשתות המובילות. מזון גורמה או מזון מהיר, הכל קרוב וטעים.
  • מצב הבניה במתחם BBC – מגדלים חדשים ובבניה
מתחם BBC צומח ומתפתח כמו פטריות אחרי הגשם.
מגדל בסר 4 (הKING של המתחם היום) קיבל לפני כשנה טופס 4 והיום כבר מאוכלס בהיקף של כ70% – נתון גבוה במיוחד! בתוך שנה אחת אוכלסו 45,000 מ"ר מתוך 60,000 מ"ר ב-41 קומות של בטון וזכוכית ברמה הגבוהה, עם תכנון יעיל ונכון. בסר4 מצטיין ביעילותו – דמי הניהול עומדים על 12 ₪ למ"ר משרדים ו50 ש"ח לחניה. חברת הניהול במגדל היא "נתון נכסים", אשר זוכה לפידבקים חיוביים ולשביעות רצון גבוהה מהדיירים. במגדל עדיין מוצעים משרדים להשכרה בגדלים שונים, ברמות גימור שונים ולתקופות שונות.
מגדל בר כוכבא קיבל טופס 4 לפני כשנה ומתקדם באכלוס. אנחנו מאחלים לו הצלחה רבה והנאה במתחם.
מגדל הכשרת היישוב בהקמת הכשרת היישוב וקבוצת סופרין, נמצא כעת בבנייה ובקרוב אפשר יהיה לראותו מתנשא לגובה 40 קומות. בבניין כבר נרכשו משרדים רבים ויש להניח שגם הוא יצליח כמו מגדלים אחרים במתחם.
המגדל של אלייד נדל"ן, נמצא בשלבי בנייה מתקדמים וסיים בניה של החניון תת קרקעי. המגדל ממקום צפונית למגדל הבוטיק VTOWER של אשטרום. אחרי הצלחה של הקבוצה עם מגדל צ'מפיון, יש להניח שגם כאן הם ינחלו ההצלחה מסחררת, במיוחד לאור העובדה כי חלק ניכר מהבניין כבר מושכר מראש לחברת לאומי קארד. כדאי לציין כי המגדל מהווה נכס מניב של קבוצת אלייד נדל"ן, הוא מגדל להשכרה ולא למכירה. הגדלים של המשרדים הם לפחות קומה שלמה לרגע זה (כ-1,600-1,700 מ"ר ברוטו).
בנוסף, התחילה בניית מגדל בן כ-16 קומות של חברת תדהר, מערבה ממגדל בסר 4. גם מגדל זה בדומה למגדל של אלייד נדל"ן מתוכנן כנכס מניב ומיועד להשכרה, למרות שיכול להיות שינוי קל וחלק מהמגדל יימכר.
ולבסוף, פרויקט מדהים של אשטרום ודן – פרויקט "LYFE". קומפלקס ענק במתחם BBC בסגנון מגדלי עזריאלי בתל אביב: 3 מגדלים מדהימים בגובה של 36 ועד 45 קומות עם קומת מסחר, חדר כושר, אולמות כנסים וחדרי ישיבות להשכרה. פרויקט דגל של המתחם שכמוהו עוד לא נראה כאן.

 

 

אני גאה במתחם BBC שלנו ובטח גם אתם 😊
שאלו אותנו! לייעוץ או פרטים נוספים כתבו לנו
שם *אימייל *טלפון אנחנו לא מוסרים את הפרטים שלכם לאף אחד